Modyfikacja programu studiów kierunku Inżynieria biomedyczna II stopnia
Drogi Kandydacie na studia II stopnia!
- Chcesz, żeby Twoje studia miały sens?
- Chcesz studiować praktyczne umiejętności a nie ciągle wkuwać nieprzydatną wiedzę?
- Chcesz w ramach studiów przygotować realny, niesamowity i działający projekt?
- Chcesz otrzymać tytuł magistra inżyniera nawet jeśli nie studiowałeś wcześniej na studiach technicznych?
Ruszamy już od najbliższego semestru letniego!
Uchwałą nr 01/5.2/2019 Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach z dnia 22 stycznia 2019 r. zmodyfikowaliśmy program kształcenia studiów II stopnia na kierunku Inżynieria biomedyczna.
Z nami poznasz tajniki projektowania i zbudujesz robota. Sam go zaprojektujesz, wydrukujesz na supernowoczesnych drukarkach 3D, a na koniec uruchomisz i będziesz nim umiejętnie sterować z poziomu aplikacji na telefonie!
A do tego wszystkiego wyposażymy Cię w kompetencje umożliwiające zarządzanie projektami i zespołami projektowymi. To fantastyczny wstęp do ubiegania się o pracę na stanowisku kierowniczym czy menadżerskim w korporacjach czy prywatnych firmach.
Zapisz się już dziś na kierunek studiów inżynieria biomedyczna II stopnia, a w trzy semestry otrzymasz tytuł magistra inżyniera i to bez względu na to jakie skończysz studia wcześniej!
Ale to nie wszystko!!!
Dla studiujących na tym kierunku uruchamiamy supernowoczesną pracownię projektową wyposażoną w nowe stanowiska komputerowe wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, manipulatorami 3D, stacjonarnym skanerem obiektów trójwymiarowych i dwugłowicowymi drukarkami 3D z komorą temperaturową i wymiennymi stolikami.
Tutaj możesz zapoznać się z programem kształcenia na tych studiach: https://informator.us.edu.pl/kierunki/08-S2IB15.2019/5_2760
Zapraszamy serdecznie do studiowania. Rekrutacja rozpoczęta!
_____________________________________________________________________
Zakup drukarek 3D firmy 3DGence
Drodzy Studenci!
Na potrzeby kierunku inżynieria biomedyczna II stopnia zostały zakupione trzy profesjonalne, dwugłowicowe drukarki 3D firmy 3DGence.
O niesamowitych możliwościach drukarek możecie się dowiedzieć ze strony producenta: https://3dgence.com/double/ lub najlepiej osobiście się przekonajcie o ich jakości i zaletach przychodząc do nas na studia. Rekrutacja już niebawem na semestr letni roku akademickiego 2019/2020.
Podczas studiów realizowany jest projekt budowy robota, którego części projektują studenci, a następnie drukują je na drukarkach aby w następnej kolejności wyposażyć je w mechanizmy i elektronikę. Gotowe roboty zostaną wyposażone w oprogramowanie z możliwością sterowania smartfonem przy wykorzystaniu transmisji bluetooth.
Zapraszamy na studia na kierunku Inżynieria biomedyczna II stopnia.
_______________________________________________________________________
Zakup skanera obiektów 3D
W ramach projektu zakupiony został skaner obiektów trójwymiarowych EinScan Pro 2X Plus,
który wraz ze stolikiem obrotowym i kamerą do tekstur będzie służył studentom kierunku Inżynieria biomedyczna podczas zajęć z zakresu inżynierii odwrotnej.
________________________________________________________________________
Kontrolery zaawansowanej nawigacji 3D
Z funduszy projektowych zakupiliśmy 15 zestawów zaawansowanych manipulatorów 3DConnection SpaceMouse Compakt do nawigacji 3D do każdego stanowiska komputerowego, które powstaje w nowoczesnej sali dydaktycznej:
Źródło: https://www.3dconnexion.pl
oraz
3DConnection SpaceMouse® Enterprise, który to będzie na wyposażeniu prowadzącego zajęcia:
Źródło: https://www.3dconnexion.pl
Manipulatory będą służyły studentom kierunku Inżynieria biomedyczna II stopnia, którego zmodyfikowany program ruszył w roku akademickim 2018/2019.
___________________________________________________________________________
Nowoczesna sala dydaktyczna
Drodzy Studenci!
Specjalnie dla Was i na potrzeby zmodyfikowanego programu kształcenia dla kierunku II stopnia Inżyniera biomedyczna przygotowujemy nowoczesną salę dydaktyczną, która będzie wyposażona w 15 najnowszych zestawów komputerowych firmy DELL wraz z monitorami 27", bezprzewodowym projektorem marki Epson, mobilną tablicą suchościeralną oraz sprzętem zakupionym w ramach projektu, tj.:
- trzy drukarki firmy 3DGence Double P255 wraz z komorami temperaturowymi, wymiennymi stolikami i kompletami filamentów
- skaner 3D EinScan-Pro+ wraz ze stolikiem obrotowym, statywem i kamerą tekstur
- manipulatory 3DConnexction SpaceMouse Compact do każdego stanowiska komputerowego oraz kontroler SpaceMouse Enterprise dla prowadzącego zajęcia
- oprogramowanie Solidworks.
Niebawem opiszemy Wam możliwości każdego z tych sprzętów.
Dodatkowo sala zostanie wyposażona w nowoczesny, bezprzewodowy projektor multimedialny oraz w 15 stanowisk komputerowych marki DELL z monitorami o przekątnej 27" również tej marki.
Oto wizualizacja sali 401A, która powstaje w Instytucie Informatyki (niebawem Instytucie Inżynierii Biomedycznej) w Sosnowcu, przy ul. Będzińskiej 39.
______________________________________________________________________________________
Informacja o zrealizowaniu wykładów z udziałem wykładowców zagranicznych
01.04.2019
W roku akademickim 2018/19 odbyły się zajęcia wykładowe z udziałem profesorów z zagranicy w wymiarze 60 godzin lekcyjnych:
- Wykłady prof. Richarda Portier (Chimie ParisTech, Paryż, Francja) dotyczyły „Rozwinięcia zagadnień krystalografii” („Extension of Crystallography”) i odbyły się w dniach 18-29.03.2019 w godz. 9:00-14:00 w sali A/2/05 w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie.
- Wykłady prof. Philippe Vermaut (Sorbonne University, Paryż, Francja) dotyczyły „Transmisyjnej Mikroskopii Elektronowej” („Transmission Electron Microscopy”) i odbyły się w dniach 18-29.03.2019 w godz. 9:00-14:00 w sali A/2/06 w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie.
____________________________________________________________________________
Cykl wykładów prof. Richarda Portier i prof. Philippe Vermaut
11.03.2019
Instytut Nauki o Materiałach zaprasza na cykl wykładów które wygłoszą prof. Richard Portier z Chimie ParisTech i prof. Philippe Vermaut z Sorbonne University w Paryżu.
Wykłady prof. Richarda Portier będą dotyczyły „Rozwinięcia zagadnień krystalografii” („Extension of Crystallography”) i odbędą się w dniach 18-29.03.2019 w godz. 9:00 – 14:00 w sali A/2/05.
Wykłady prof. Philippe Vermaut będą dotyczyły „Transmisyjnej Mikroskopii Elektronowej” („Transmission Electron Microscopy”) i odbędą się w dniach 18-29.03.2019 w godz. 9:00 – 14:00 w sali A/2/06.
Plakaty z informacją o wykładach dostępne są w odnośnikach: PLIK 1 i PLIK 2
Instytut Nauki o Materiałach
ul. 75 Pułku Piechoty 1a
41-500 Chorzów
e-mail: inom@us.edu.pl
tel.: +48 32 3497 515
______________________________________________________________________________
Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
01.10.2018
Drodzy studenci!
Uniwersytet Śląski w Katowicach realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach”
Celem projektu jest:
- podniesienie kompetencji zawodowych, informatycznych, językowych, analitycznych odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa komplementarnych z efektami kształcenia, poprzez realizację programu rozwoju kompetencji w tym: certyfikowanych szkoleń i warsztatów, wizyt studyjnych, dodatkowych zadań praktycznych w formie proj. i zajęć realizowanych z pracodawcami,
- dostosowanie i realizację programów kształcenia ukierunkowanych na wyposażanie studentów w praktyczne umiejętności,
- wsparcie zmian organizacyjnych w uczelni poprzez stworzenie Systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów
- podniesienie kompetencji dydaktycznych kadry akademickiej kompetencji zarządczych kadry kierowniczej i administracyjnej poprzez realizację kompleksowego programu szkoleń dopasowanych do indywidualnych potrzeb uczestników projektu.
W ramach kompleksowego programu rozwoju uczelni na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach zostaną zrealizowane następujące moduły:
- Moduł programów kształcenia,
- Moduł podnoszenia kompetencji.
_________________________________________________________________________
Modyfikujemy program studiów na kierunku Inżynieria biomedyczna II stopnia
01.10.2018
Drogi Kandydacie!
Specjalnie dla Ciebie modyfikujemy program studiów!
Z nami poznasz tajniki projektowania i zbudujesz robota. Sam go zaprojektujesz, wydrukujesz na supernowoczesnych drukarkach 3D, a na koniec uruchomisz i będziesz nim umiejętnie sterować z poziomu aplikacji na telefonie!
A do tego wszystkiego wyposażymy Cię w kompetencje umożliwiające zarządzanie projektami i zespołami projektowymi. To fantastyczny wstęp do ubiegania się o pracę na stanowisku kierowniczym, czy menadżerskim w korporacjach, czy prywatnych firmach.
Dla studiujących na tym kierunku uruchamiamy supernowoczesną pracownię projektową wyposażoną w nowe stanowiska komputerowe wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, manipulatorami 3D, stacjonarnym skanerem obiektów trójwymiarowych i dwugłowicowymi drukarkami 3D z komorą temperaturową i wymiennymi stolikami.